QVI BREAKS ŞARTLAR VE KOŞULLAR

1. Satışa sunulan tüm hizmetler –aksi belirtilmedikçe- “konaklama” olup, devre tatil veya uzun süreli tatil hizmeti sözleşmesi ya da paket tur sözleşmesi değildir! Bu nedenle “Devre Tatil ve Uzun Süreli Tatil Hizmeti Sözleşmeleri Yönetmeliği” veya “Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği” hükümlerine ve “Paket Satışların Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’e tabi değildir.

2. Fethiye, Bodrum, Marmaris, Antalya ve Pamukkale’de anlaşmalı Türk tesislerinde ve Koh Samui-Tayland, Kuala Lumpur-Malezya’da bulunan yabancı tesislerde seçtiğiniz süreye göre “konaklama” hizmeti satın almış bulunmaktasınız. www.qnetturkiye.com.tr internet sitemizden satın alma işlemi öncesinde, seçtiğiniz konaklama ürününe ilişkin anlaşmalı Tesisler (tesis listesi), seçtiğiniz konaklama ürünü ve Tesislerin özellikleri bilginize sunulmuştur. Ayrıca anlaşmalı tesisleri (tesis listesi) ve tesislerin özellikleri ile konaklama ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://www.qnetturkiye.com.tr/qvi-breaks/ adresini de ziyaret edebilirsiniz. QVI Breaks ürünleri 2 kişilik konaklama imkanı sunmaktadır. Oda tipi ve konaklayacak kişi sayısı tesisin yapısına göre ve satın alınan ürünün içeriğine göre değişiklik göstermektedir. (2 kişilik konaklama için 2 yetişkin ve 12 yaşından küçük 1 çocuğun kalabileceği 1 ya da 2 yatak odalı konaklama imkanı sağlanır. Ancak rezervasyonlar ilk gelene ilk hizmet esasına göre müsaitlik durumuna bağlıdır).

3. Rezervasyon talepleri için satın alınan ürünün geçerli olduğu zaman dilimi dikkate alınmalıdır. Kış Güneşi konaklama ürünü: Kasım- Aralık-Ocak-Şubat-Mart veya Nisan aylarından birinde kullanılmaktadır. Mayıs ve Ekim keyfi konaklama ürünü: Mayıs veya Ekim aylarından birinde kullanılmaktadır. Yaz Güneşi konaklama ürünü: Haziran-Temmuz-Ağustos veya Eylül aylarından birinde kullanılmaktadır. Hotspring Escape ve Home Resorts konaklama ürünü tüm yıl boyunca geçerlidir. Resmî tatillerde (milli-dini bayramlar, yılbaşı vb.) rezervasyonların hızlı tükeneceğini dikkate alarak en az 45 gün önceden rezervasyon talebinizi [email protected] adresine iletmenizi rica ederiz.

4. Konaklama hizmeti sözleşme tarihinden itibaren 1 yıl geçerlidir.

5. Rezervasyon, seçilen tesisin ilk gelene ilk hizmet esasına göre oda müsaitliğine bağlıdır.

6. Rezervasyon, talep edilen konaklama tarihinden en az 45 gün önce ve “Rezervasyon talebi” başlığıyla, “[email protected] adresine konaklayacak kişi sayısı, konaklama tarihleri ile tesis alternatifleri belirtilerek yapılmalıdır.

7. Konaklamaya herhangi bir yemek, transfer ya da diğer olası giderler dahil değildir.

8. İptal (cayma hakkı kullanımı), www.qnetturkiye.com.tr internet adresi üzerinden sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren 14 gün içerisinde yapılabilir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile Şirketimize yöneltilmelidir. Satıcı tarafından Rezervasyon onayı verilen ve/veya müşteri tarafından kullanılan/kullanımı başlayan konaklama hizmetleri bakımından cayma hakkı kullanılamaz.

9. Rezervasyonu onaylı ancak fiziksel olarak kullanılmamış bir konaklamanın iptali durumunda, başka bir tarihe yeniden rezervasyonun yapılması talebi, ek bir rezervasyon ödemesine bağlı olarak mümkündür:
– Konaklamanın yapılacağı yere giriş tarihinden 15 gün önceye kadar yapılan onaylı bir rezervasyonun iptali ve yeniden rezervasyonun yapılması talebi 50 ABD Doları yeniden rezervasyon ödemesine tabidir.
– Konaklamanın yapılacağı yere giriş tarihine 15 ila 7 gün önceye kadar yapılan onaylı bir rezervasyonun iptali ve yeniden rezervasyonun yapılması talebi ise 75 ABD Doları yeniden rezervasyon ödemesine tabidir.
– Kullanım başlangıcına 7 gün kala bildirilmiş olan yapılan onaylı bir rezervasyonun iptali ve yeniden yapılması söz konusu değildir.

10. Konaklama rezervasyonu kayıtlı müşteri dışındaki kişi/kişiler için yapılırsa 50 ABD Doları tutarında Misafir Sertifikası ücreti uygulanır (Birinci dereceden yakın akrabalar için devir ücreti uygulanmamaktadır)

11. Resort Tesis listesi, yıl içerisinde sağlayıcı ile olan anlaşmamıza bağlı olarak değişime tabidir. Rezervasyon tarihinde eşit fiyat ve kalitede farklı tesis(ler) temin edilmesi söz konusu olabilir. Sağlayıcı ile olan anlaşmamıza bağlı olarak zaman zaman değişime tabi olarak sunulan tesis listesi içeriği, satıcı/alıcı bakımından eşit fiyat ve kalitede tesisler olarak nitelendirileceği taraflarca kabul edilmiştir. Müşteri, birden fazla seçeneği olan ancak sadece müsait birinde ve ilgili 1 yıllık süre içerisindeki ürünün kullanım aylarına göre, kesintisiz konaklama yapabilecek bir hizmet satın aldığını kabul ve teyit etmektedir.

12. Konaklamanın yapılacağı tesislerde giriş esnasında depozito talep edilmekte olup, konaklama yapacağınız tesise göre farklılık göstermektedir. Konu ile ilgili Müşteri Destek departmanından haftaiçi 08.00-17.00 arası 0212 356 56 76 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

13. Kalış süresinin farklı ve ayrı dönemsel günlere bölünmesine izin verilmez.